Dom

Wkrętarka elektryczna

Wkrętarka to dobre narzędzie, natomiast nie każdy młody majsterkowicz wie, jak jej wykorzystywać. Wykorzystywanie elektronarzędzi nie jest trudne, chociaż potrzebuje trochę uwagi, by nie zrobić sobie krzywdy. Na starcie zgłębiania informacji o wkrętarkach należałoby dowiedzieć się, jak takie narzędzie funkcjonuje. Reguła jest niezwykle prosta. Przyrząd jest zaopatrzony w napęd szczotkowy czy bezszczotkowy, jaki dostarcza obrót na wrzeciono za pomocą aparatu przekładni, natomiast wrzeciono na bit wzięty za pomocą zaczepu.

Wkrętarka elektryczna do małych napraw

Nie od razu należy inwestować w drogi, wielofunkcyjny sprzęt. Czasem starczy, aby w skrytce czekała niewielka, zgrabna oraz praktyczna wkrętarka elektryczna z wbudowanym akumulatorem. Można ją wziąć ze sobą wszędzie. Pomieści się w kobiecej torbie, saszetce rowerowej, plecaku czy samochodowym schowku. Tego typu wkrętarki są zazwyczaj niezwykle funkcjonalne oraz „odpowiednio trzymają się ręki”. Ważą nie więcej aniżeli 0,5 kg. Moc takich elektrycznych wkrętarek, uzależniona od napięcia nominalnego nie powala, jednak jest odpowiednia do tradycyjnych domowych napraw.

Jak funkcjonuje wkrętarka elektryczna?

Uprzednio natomiast rzecz najistotniejsza – jak naprawdę takie narzędzia funkcjonuje? Reguła jest zupełnie łatwa. Niezależnie od tego, czy napęd jest szczotkowy, lub bezszczotkowy, za pomocą aparatu przekładni dostarcza ruch na wrzeciono. Ono z kolei na wzięty z pomocą zaczepu bit. Narzędzie rozpoczyna funkcjonować po naciśnięciu spustu. Większość wkrętarek o odpowiednich kształtach zaopatrzonych jest także w klawisz blokady włącznika, dzięki czemu nie trzeba uciskać palcem przełącznika.