Uroda

Jakie są rodzaje pudrów do makijażu?

Puder jest jednym z najbardziej uniwersalnych produktów w zestawie do makijażu twarzy. Może być używany do ustawienia makijażu, zmniejszenia połysku, tworzenia tonacji skóry i więcej. To w dużej mierze zależy od rodzaju proszku, który wybierzesz; luźne pudry są świetne do tworzenia matowego wykończenia podczas ustawiania makijażu, podczas gdy pudry transparentne są świetne do zmniejszania połysku bez wpływu na kolor skóry.

Pudry sypkie są wykonane z pigmentów, które są zmielone na drobny proszek. Dzięki temu świetnie nadają się do tworzenia konkretnych odcieni i kolorów, a także do zakrywania niedoskonałości lub zaczerwienień. Pudry te są również lekkie i zwiewne, co oznacza, że mogą być same w sobie bardzo delikatne, lub też mają wystarczające krycie, aby wyrównać koloryt skóry. Pudry sypkie można również mieszać z wodą, aby rozrzedzić je przed nałożeniem, co pozwala na nakładanie ich warstwami w celu uzyskania pełniejszego pokrycia.

Pudry transparentne są produkowane z różnych składników, od talku po glinkę. Często są one sprzedawane jako pudry mineralne, ponieważ składają się z minerałów zmielonych na drobny proszek; nie oznacza to jednak, że zawierają one prawdziwe złoża mineralne. Cząsteczki stosowane w pudrach transparentnych są bardzo drobne, dzięki czemu nie wydają się kredowe. Więcej artykułów na temat makijażu znajdziesz na stronie https://allbeauties.pl/ .