Biznes

Pozycjonowanie lokalne – przewaga agencji SXO nad agencją SEO

Lokalna strategia marketingowa jest łatwa do zrozumienia. Jest to pomysł na dostarczenie przekazu i produktu na określonym terytorium. Co to oznacza? Pozycjonowanie lokalne oznacza, że Twoja firma rozkwita tylko na obszarze, do którego chcesz dotrzeć. Jeśli mieszkasz w okolicach Pomorza, prawdopodobnie pozycjonowanie Warszawa jest usługą, która pomoże skutecznie przyciągnąć do swojej firmy nowych klientów.

Pozycjonowanie na mniejszym obszarze np. danego miasta lub województwa

W przypadku kampanii marketingu lokalnego, potrzebne jest ukierunkowanie na dany obszar. W internecie można zrobić to znajdując słowa kluczowe, które w swojej nazwie posiadają frazę oznaczającą nazwę miasta. Przykładowo pozycjonowanie Warszawa ułatwi ludziom znalezienie Twojej gastronomicznej firmy czy mniejszego biznesu na terenie tego miasta. Umieszczenie strony wysoko w wynikach wyszukiwania to nie wszystko – trzeba zadbać jeszcze o dobre doświadczenie użytkownika, czyli sposób, w jaki strona jest skonstruowana, aby umożliwić realizację określonego celu.

Czy Twoja firma jest dobrze znana w regionie, w którym chcesz się rozwijać? Jeśli nie, sprawdź czym jest agencja SXO

Czy Twój biznes jest na tyle znany, że ludzie przychodzą do Ciebie chętniej niż do konkurencji? Czy ma unikalną propozycję sprzedaży, czy po prostu oferuje coś lepszego niż konkurencja? To podstawowe czynniki, o które powinna zadbać marka działająca na rynku lokalnym.

Chcąc wykonać skuteczne pozycjonowanie stron internetowych, które pozwoli przekształcić odwiedzających w nowych klientów, powinieneś zatrudnić profesjonalistów. Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się agencja SXO, która zajmuje się nie tylko pozycjonowaniem, przeprowadza audyt seo ale też dba o to, aby doświadczenie użytkownika (UX) było nienaganne.

W praktyce oznacza to zoptymalizowanie strony poprzez analitykę i badania zachowań użytkownika, które ukierunkują odwiedzających na zwiększenie konwersji i chęć kupowania przedmiotów w danym sklepie. Agencja SXO zwykle wykorzystuje takie narzędzia jak Google Tag Manager oraz Hotjar.