Bez kategorii

Jakich ubrań szukać w butiku, by stylizować się zgodnie z proporcjami ciała?

Niezależnie od tego, czy masz sylwetkę klepsydry, jabłka, odwróconego trójkąta czy prostokąta, ubieranie się zgodnie z Twoimi proporcjami jest jedną z najważniejszych zasad mody, dlatego każdy butik ma propozycje dedykowane różnym kształtom ciała. Istnieje kilka sposobów, aby upewnić się, że ubrania są odpowiednio dopasowane i w tym miejscu chcemy się nimi z Tobą podzielić, zanim odwiedzisz swój ulubiony butik LaLaLa i wpadniesz w szał zakupowy.

Jak ubierać się proporcjonalnie do swojej sylwetki? Dolna połowa ciała.

Upewnij się, że Twoje spodnie mają odpowiednią długość. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą która:

  • ma zaokrąglone kształty,
  • jest szczupła, wysoka i z wąską talią,
  • niska i filigranowa.

W każdym przypadku musisz rozglądać się w butiku za spodniami, które są w stanie optycznie wydłużyć nogi – warto! To zawsze wysmukla sylwetkę. Wyższym paniom może ujść na sucho noszenie krótkich spodni lub spodni Capri, ale jeśli nie należysz do tej kategorii, wybierając takie fasony tak naprawdę decydujesz się na skrócenie ciała, jeśli wybierzesz coś z tej puli. Najlepiej też noś spodnie z węższą nogawką. Cokolwiek nosisz na dolnej połowie swojego ciała – zwłaszcza jeśli jest to dżins – powinno idealnie pasować do sylwetki. Spodnie o wąskim kroju nie tylko są bardzo modne i ma je w swoim asortymencie każdy butik online, ale też podkreślą Twoje nogi, a szersza nogawka sprawi, że cóż – będziesz wyglądać na niższą od siebie.

Oczywiście nie musisz stawiać na super obcisłe spodnie – zwężana nogawka lub wąski krój ogółem mogą być idealne. Istnieje błędne przekonanie, że obcisłe dżinsy są przeznaczone tylko dla najszczuplejszych. To jest naprawdę dalekie od prawdy. Dżinsy typu „skinny” są tak skalowane, aby pasow niezależnie od rozmiaru. Są po prostu bardziej dopasowanymi dżinsami, odpowiednimi dla każdego typu sylwetki.

Co założyć na górę, by nie zaburzyć proporcji?

Przeglądając internetowy butik szukaj topów, które będą naturalnie współgrać z Twoją sylwetką. To znaczy, że musisz zapamiętać, iż dłuższe bluzki skracają nogi. Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje proporcje, upewnij się, że długość Twojej koszuli jest odpowiednia do długości Twojego ciała. Twoja koszula powinna być wystarczająco długa, aby kończyła się w okolicy biodra. Nie idź poza tą długość, bo zauważysz brak równowagi między górną i dolną połową, a to zawsze zaburza proporcje. Dopasuj swoje ubrania do perfekcji – warto.

Zakupy w butiku i proporcje sylwetki – gdzie można zaszaleć?

Nie bój się, jeśli lubisz łamać zasady – tutaj też są pewne odstępstwa. Zwłaszcza jeśli chcesz dalej rozwijać swój styl i eksperymentować z trendami mody, po drodze nawet będziesz musiała od czasu do czasu złamać pewne zasady. Każda fashionistka niekiedy skomponuje strój, który niekoniecznie pasuje do jego proporcji w zależności od tego, co jest aktualnie modne – jak:

  • kurtka z bufiastymi ramionami,
  • kolorowe spodnie aladynki,
  • sukienki oversize.

Jeśli coś w tym stylu wpadnie Ci w oko, gdy będziesz przeglądać swój ulubiony butik – możesz się skusić na coś tak niekonwencjonalnego, ale zawsze pamiętając o tym, by zachować resztę swoich proporcji na miejscu. To znaczy, jeśli będzie to projekt z bufiastymi rękawami dla przykładu, zadbaj też o to, aby kurtka nie była za długa, a spodnie były ładne i smukłe, świetnie dopasowane do nóg. Z drugiej strony, jeśli zdecyduje się na super workowate spodnie, wybierze top z wyraźnie podkreśloną talią, która jest możliwie jak najlepiej dopasowana w górnej części ciała. Celowo łam zasady i skup się na proporcjach, aby stworzyć prawdziwy modowy efekt „wow”.