Biznes

Jak wyglądają współczesne sejfy? Jaki wybrać?

Sejf to przedmiot (taki jak skrzynka lub skrzynia), który chroni przechowywane kosztowności. Odnosi się to również do przestrzeni wewnątrz budynku służącej do przechowywania tego typu obiektów. Sejfy są zwykle instalowane w firmach, bankach i innych miejscach, w których przechowywane są duże kwoty pieniędzy lub wartościowe przedmioty.

Na ogół służy do przechowywania pieniędzy, biżuterii, innych kosztowności, a nawet broni palnej. Sejf jest często używany jako element domowego systemu przeciwpożarowego. Dodatkowo sejfy są czasami wykonane z tajnymi przegródkami, które można otworzyć za pomocą klucza lub zamka szyfrowego.

Sejfy są różne i mają różne cechy, ale najważniejsze jest to, że wszystkie sejfy mają wspólną komorę wewnętrzną. Jaki sejf wybrać? Głównym kryterium wyboru sejfu domowego jest klasa odporności na włamanie, która zależy od tego, ile czasu zajmuje włamywaczowi dostanie się do sejfu, jak duże szkody może wyrządzić i czy zamek można złamać za pomocą narzędzi ręcznych.

Istnieją sejfy, które są odporne na ataki ciekłym azotem, uderzenia młotami, ataki wiertarkami, tarczami tnącymi – wszystkim, co mogłoby posłużyć rabusiowi do otwarcia zamków lub wyważenia drzwi.

Należy również zwrócić uwagę na wielkość sejfu. Nie trzeba kupować ogromnej szafy na dokumenty, które nigdy się w niej nie zmieszczą. Rozsądnie jest kupić mały sejf na dokumenty i biżuterię, a większy na broń, cenną elektronikę.

Pamiętaj, że sejf elektroniczny może być przydatny, jeśli chcesz ukryć swoje cenne przedmioty przed niepowołanymi osobami lub dziećmi. Nie daje on jednak 100% gwarancji przed włamaniem, jak również przed kombinacją mechaniczną.