Dom

Drzwi jako dekoracja wnętrza

Nie ma wątpliwości, że to właśnie te niewielkie akcenty dekoracyjne wpływają na cały klimat konkretnej aranżacji wnętrza. Drzwi, które pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną, mogą być także ozdobne. Sprawdź, jakie wybrać, aby pasowały do stylu klasycznego, loftowego, nowoczesnego albo glamour. 

 

Elementy ozdobne drzwi 

 

Przede wszystkim zwróć uwagę na materiał, z jakiego są wykonane drzwi. Możesz wybrać skrzydła z naturalnego drewna, szkła czy lakierowanej płyty MDF. W mieszkaniach w stylu skandynawskim pięknie wyglądają drzwi drewniane, ale w salonach nowoczesnych być może lepiej sprawdzą się te ze szkła hartowanego. 

Uwzględnij motywy ozdobne drzwi. W wersji klasycznej są proste, a ich jedynym dekorem może być gałka drzwiowa. W aranżacjach w stylu glamour czy prowansalskim można wykorzystać bardziej unikatowy design drzwi. Szczególnie dobrze wyglądają te z frezami, fragmentami szyb, mozaikami. 

Kolejny aspekt to framugi drzwi oraz ościeżnice, uwagę zwracają te z eleganckimi ornamentami. 

 

Kolor dekoracyjnych drzwi 

 

Nawet proste drzwi mogą stanowić dekorację wybranego wnętrza, jeśli tylko postawisz na ich niecodzienną strukturę albo wyrazisty kolor. W tym klasycznym wydaniu większość inwestorów stawia na drzwi malowane na biało albo w wersji w kolorze naturalnego drewna. We wnętrzach loftowych świetnie wyglądać mogą czarne drzwi, szczególnie kiedy gałka drzwiowa będzie w kolorze złotych. Do dziecięcego pokoju mogą pasować drzwi w kolorze pastelowym albo z motywami bajkowymi w wielobarwnych tonacjach.